Zapomniałeś hasło Apple ID?

Zdarza Ci się zapomnieć hasło? Zawsze jest sposób, żeby je odzyskać lub zmienić na nowe. 

 

1

 

Mamy wiele kont i profili, do których logujemy się za pomocą haseł. Każdy admin radzi, żeby to było hasło tzw. trudne, i ostrzega, że wręcz karygodne jest używanie tego samego hasła do różnych kont. I oczywiście hasła nie należy zapisywać, bo jak ktoś je zdobędzie, to się włamie na nasze konto. Podpisuję się oczywiście pod tymi wszystkimi radami, ale rozumiem też, że można mieć z tego powodu problemy,  a hasła rzadko używane, szybko ulatują z pamięci. Tak jak hasło Apple ID, zwykle używane tylko do pobrania aplikacji z App Store. 

Kiedy kupujemy nowy IPhone, iPad czy MacBook, wiadomo, że musimy pobrać wiele aplikacji i używamy Apple ID i hasła do niego. Potem przez kilka tygodni lub miesięcy go nie potrzebujemy, aż do momentu potrzeby pobrania jakiejś aplikacji. Korzystamy więc z niego okazjonalnie. Za którymś możemy sobie nie przypomnieć hasła. To nic dziwnego, a tym bardziej strasznego. 

 

2

 

Zapomniane hasło można zresetować za pomocą strony iForgot, gdzie należy wpisać swój login Apple ID, który jest równocześnie adresem maila. Następnie należy wybrać czy chcemy zresetować swoje hasło za pomocą wiadomości wysłanej na maila, czy też poprzez zadanie kilku pytań, wybranych przy tworzeniu konta.  

 

A co jeśli zapomnieliśmy także Apple ID? 

Swoje dane do logowania otrzymamy za pomocą tej samej strony iForgot, wypełniając formularz, za pomocą którego zostaniemy zidentyfikowani. Apple ID można także podejrzeć i odczytać na iPhon’ie, wchodząc w ustawienia i wybierając iCloud.

 

3