Zanim iPhone zacznie działać

Nie jest łatwo „przesiąść” się ze starego iPhone’a na nowy sprzęt. Przekonała się o tym nasza stała klientka pani Aleksandra. Opowiedziała nam o tym, oddając nam swojego MacBooka na konserwację.

office-620822_640– Myślałam, że po prostu wyjmę mojego nowego iPhone’a 7 z pudełka, wpiszę hasło i podłączę i już będą mogła używać mojego nowego cudeńka. Tymczasem zajęło mi to pół dnia – stwierdziła.

 

iCloud to bardzo przydatny wynalazek, ale nawet to nie przyspieszy konfiguracji sprzętu. A dla osoby która jest tylko użytkownikiem i nie wnika w mechanizmy działania urządzenia, może to być nie lada wyzwaniem.

 

– Najpierw musiałam wykonać backupu starego iPhone’a do iCloud. Zajęło to około pół godziny. Kolejne pół godziny to tworzenie kopii zapasowej systemu i danych. Pobieranie najnowszej wersji iOS na „siódemkę” pochłania podobną ilość czasu. Niestety coś źle poszło, bo włączył się na nowej kopii, więc ponownie restore i odtworzenie kopii zapasowej. Potem iPhone wgrywał używane przeze mnie aplikacje, których było sporo i synchronizował muzykę – opowiadała pani Aleksandra.

 

Na szczęście takie operacje wykonuje się tylko w przypadku zmiany iPhona. Przez cały czas użytkowania iPhone jest praktycznie bezobsługowy.