MacBook

Zadbaj o baterię swojego MacBooka

Bateria to ważny element MacBooka. To od niej zależy jak długo pracuje nasze urządzenie bez podłączania zasilacza. Warto o nią dbać i użytkować tak, aby jak najdłużej zachowała pierwotną wydajność.

MacBook

W tym celu warto zoptymalizować ustawienia w panelu preferencji. Oszczędzanie energii zawiera ustawienia, za pomocą których można regulować zużycie energii.

Przyciemniaj ekran

Warto też przyciemniać ekran, w sytuacjach kiedy używanie pełnej jasności jest zbędne. Dużo energii zużywa też Wi-Fi, nawet wtedy kiedy nie jest używane. Warto je wyłączyć, kiedy nie jest potrzebne. Podobnie jak i zamykać nieużywane aplikacje i odłączyć urządzenia peryferyjne, z których akurat nie korzystamy.

Ładuj na zasilaniu

Ważne jest też podłączanie MacBooka do zasilania w czasie gdy ładujemy za jego pomocą inne urządzenia, np. iPhona.

Aktualizuj oprogramowanie

Producent informuje też, że dobry wpływ na wydajność baterii ma dbanie o to, aby na MacBooku zainstalowana była najnowsza wersja OS X. Jednak dotyczy to nie wszystkich modeli MacBooków. Starsze mogą mieć problemy z działaniem na nowym oprogramowaniu.

Warto też wiedzieć, że baterie w MacBookach po 1000 cyklach pełnego ładowania zachowują do 80 procent pierwotnej pojemności. Jeśli w ciągu roku stwierdzi się nieprawidłowości w pracy baterii, oznacza że jest ona wadliwa i w serwisie Apple można ją wymienić.