OS X i Windows na Macu

OS X jest systemem bardzo intuicyjnym i idealnie dostosowanym do komputera Apple. Jednak czasem konieczne bywa użycie także systemu Windows. Na przykład będąc posiadaczem programu działającego tylko pod systemem Microsoftu. 

 


 
Używanie systemu Windows na komputerze Mac jest możliwe za pośrednictwem programu Boot Camp. Dzięki niemu możliwe jest zainstalowanie na każdym komputerze Mac systemu Windows i korzystanie z niego z natywną szybkością. Konfiguracja jest prosta i bezpieczna dla plików na Macu.

 

System Windows jest uruchamiany za pośrednictwem maszyny wirtualnej. W przypadku systemu OS X Lion 10.7 lub nowszego sterowniki dla systemu Windows są automatycznie pobierane z Asystenta Boot Camp. Windows można zainstalować z płyt DVD lub pobranych wersji (obrazów ISO).

 

Asystent Boot Camp tworzy partycję przeznaczoną wyłącznie dla systemu Windows nie usuwając woluminu z systemem OS X.

 

Przełączanie się między systemami Windows i OS X następuje poprzez przytrzymywanie klawisza Option/ Opcja/Alt podczas uruchamiania komputera.

Wymagania dotyczące korzystania z programu Boot Camp oraz informacje na temat instalowania i konfigurowania programu Boot Camp można znaleźć na stronie https://support.apple.com.