Nie tylko cieńszy i lżejszy

Nowe MacBooki Pro nie tylko są lżejsze i cieńsze od poprzednich modeli, ale też posiadają dużo większe gładziki, a nad klawiaturą niespodzianka, czyli Touch Bar – dotykowy ekran Retina.

 

 
mac-pro
 
Wielbiciele sprzętu Apple maja do wyboru modele z 13 i 15-calowym ekranem. Mniejszy waży 1,36 kg, a większy 1,81 kg. Nowe MacBooki Pro są także cieńsze od swoich poprzedników.

Touch Bar zajął miejsce klawiszy funkcyjnych na klawiaturze i pokazuje to, co dzieje się na ekranie komputera, wyświetla ikony zakładek Safari, przy jego pomocy można przeglądać miniatury fotografii, emoji, czy zmieniać głośność. Znalazł się tam też czytnik linii papilarnych. W nowym Macu nie znajdziemy jednak tradycyjnych portów, ale nowe USB-C Thunderbolt 3, konieczne będzie więc wyposażenie się w przejściówki.

A co znajduje się w środku nowych MacBooków? Rozpiętość cenowa jest spora, różnią się też parametry procesorów, grafiki i dysków. Z dokładną specyfikacją nowego sprzętu i cenami MacBooków można zapoznać się na stronie producenta.