Błyskawiczne naprawy zasilaczy

W naszym serwisie realizujemy także błyskawiczne naprawy zasilaczy – już po godzinie od dostarczenia do serwisu możesz odebrać naprawiony zasilacz. 

 

Nowy zasilacz MagSafe i MagSafe 2 niezależnie od mocy i typu złącza kosztuje 399 zł. To duży wydatek, dlatego w przypadku awarii warto zastanowić się nad naprawą zasilacza.

Jeśli zasiacz nagle przestanie ładować, zresetuj go wyłączając z gniazdka i włączając dopiero po minucie. Jeśli natomiast mocno się nagrzewa, bo np. leżał pod kocem lub poduszką, wyłącz go z gniazdka i poczekaj aż ostygnie zanim ponownie go włączysz.

 

Zasilacze MagSafe i MagSafe 2 składają się z trzech elementów: zasilacza z kablem kończącym się złączem podłączanym do macbooka, z przewodu zasilania podłączanego do gniazdka i wtyczki elektrycznej. Awarie zasilaczy często związane są z kablem lub uszkodzeniem odprężacza w izolacji lub osłonie gumowej. Jeśli zauważysz jakiekolwiek ubytki w izolacji lub osłonie nie czekaj aż zasilacz przestanie działać, nie próbuj go też samodzielnie naprawiać, tylko skorzystaj z pomocy serwisu.

 

Prawidłowe działanie zasilacza może być także zaburzone z powodu zakleszczenia styków w złączu MagSafe lub zabrudzenia złącza. Styki należy delikatnie wyprostować, a zabrudzenia usunąć. Najbezpieczniej także wykonać to w serwisie, aby niechcący nie uszkodzić i nie pozginać styków.