Indukcyjne ładowanie także dla iPhone’a

Ładowanie indukcyjne to coś, na co użytkownicy smartfonów długo czekali. Producenci najnowszych telefonów komórkowych wyposażają je w taką funkcję. Niestety Apple nie.

Jeśli jednak komuś bardzo na tym zależy, może dostosować swojego iPhone’a poprzez użycie specjalnego zestawu, na przykład Fuel iON firmy Patriot i pozbyć się psujących się kabli.

 

Dwie części

 

Zestaw do indukcyjnego ładowania dla iPhone’a składa się ze specjalnej solidnej obudowy z wbudowanym wbudowanym obwodem chroniącym przed przepięciami, skokiem napięcia i zwarciem oraz elementu ładującego, który może mieć formę docka podłączanego do złącza USB komputera lub zasilania zewnętrznego za pomocą dołączonego kabla USB Micro lub okrągłej płytki ładującej, w której wykorzystano technologię magnesu neodymowego, aby zabezpieczyć telefon przed bezpośrednim kontaktem z ładowaną bazą. Natomiast dla kierowców przygotowano ładowarkę w uchwycie samochodowym, montowanym do szyby lub deski rozdzielczej.

 

Ładowanie odbywa się przy zastosowaniu własnego złącza Lightning iPhone’a. Oznacza to, że jego czas jest taki sam jak za pomocą przewodowego połączenia.

 

Taki zestaw można kupić za 159 zł.